האיש גאון. תמונת מצב יומית 12.09.18

לקנות תמיכה?

האיש גאון, האיש מבין את החיים

שנה חדשה בפתח, כבר התייחסנו לחשבונות הנפש שכולם עושים, עת מיוחדת של התבוננות פנימה והחוצה, הבוקר אני רוצה לדבר אתך על ג׳ק מא מי שהקים את עליבאבא, נושא השיחה היכולת לשחרר.

סיפור החיים של ג׳ק הוא בכלל מדהים בכל קנה מידה של לקום וליפול, התמדה ונחישות, אבל מעל הכל אני מתרשם מהיכולת שלו לפרוש ובכלל מהבחירות בחייו, לרוב אנו מתרשמים ממשהו בעיקר בגלל שהוא מדגיש את מה שאנחנו.

כשאני כותב לך בעיקר הוא מדגיש את מה שאנחנו, זה יכול להיות מצד ההצלחה או חוסר ההצלחה, הרבה פעמים הצלחה של משהו מדגיש את הכישלון שלנו ולהיפך, הרבה פעמים האומץ של משהו מדגיש את הפחדנות שלנו וכו׳

אתה יודע שאין טעם בעיני להתבונן על האחר מצד הזה של הדגש, כי הרי התחרות או השוואה לאחר נועדה לכישלון מראש, שהרי לא ניתן לנצח את הכל העולם, בכל זאת תוך כדי קריאה עשויה לעלות לך השאלה, אבל פתחת בהתייחסות לג׳ק מא – זאת התייחסות לאחר.

הבחירה שלו לפרוש, מרגשת אותי, יש שרירים שלא מפותחים באופן טבעי אצלי, אני צריך לעבוד עליהם. בפרישה שלו בהעברה לאחר יש כל-כך הרבה חוכמה והבנת החיים, זה רק מסביר את המקום אליו הגיע בחיים.

הוא פורש בגיל 55, משאיר את המושכות למנכ״ל, הוא מבין למרות הכסיף כי מהות החיים היא חיים, אני לומד זאת מראיון הפרישה שערכו עמו בו נשאל על כווננתיו לעתיד הוא ענה כי הוא הולך לעסוק בפילנתרופיה ובחינוך.

תוך כדי ראיון, השוואתו בלתי נמנעת לביל ג׳יטס עלתה, תשובתו מסכמת בעיני את האיש ואת התובנה הרבה שיש בו, הוא ענה ״אני לעולם לא אוכל להיות עשיר כמוהו, אבל דבר אחד שאני יכול לעשות טוב יותר ממנו והוא לפרוש בגיל צעיר יותר״.

המסר שלי לקראת הראש השנה, לעצמי (גם לך אתה יקר לי)  זהר אל תבלבל בין ראש לזנב, רוב האנשים הופכים את היוצרות הם אינם מבינים כי אנחנו עובדים בכדי לחיות ולא חיים בכדי לעבוד.

אחד הדרכים לקיים זאת (מזכיר לעצמי) הוא לעשות את מה שאתה אוהב ולקצוב כל דבר למינון הנכון, מדהים האיש פורש בגיל 55 כשהוא שווה מיליארדים, מבין מראש שאולי לא יהיה האיש הכי עשיר בעולם, אבל יהיה צעיר ועשיר – הוא פשוט הבין את המינון

תמונת מצב

אז לאחר כמה ימים ללא סקירה מפאת החגים, כן זהרטרייד שומר ומכבד שבתות וחגים, חוזרים להביט על השוק. סקירה חודשית לקחה בחשבון אפשרות לתיקון אפשרי בתחילת החודש ואכן ראינו רצף ימים של ירידה.

גם בימים בהם היה נדמה, כי הנה השוק הולך לעשות מהפך לא הגיע המהפך, כלי המחזור הצליחו לעזור לנו להבין כי מדובר בסטייה, תנועה יורדת אשר סגרת את פער הבריחה והפכה אותו לפער מיצוי.

היומיים האחרונים מסמנים התממשות של המכירות וזרם קונים נצב על קו התמיכה, השאלה בין התסריטים האפשריים כרגע ככלי לשיקול האם להצטרף לעמדת קניה חדשה הוא תצורת ואיכות הדחף מעלה באם יגיע.

דחף איכותי יעיד על המשך מגמה, תנועה עולה בחולש יעיד על כך כי אנו נמצאים בתהליך פיזור בחלקה העליון של המגמה, אופי הפיזור ומשכו יעיד על פוטנציאל התיקון שיתפתח, כרגיל אנחנו נהיה ערניים לשני האפשרויות.

שנה טובה ומתוקה - זהר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

One comment on “האיש גאון. תמונת מצב יומית 12.09.18”

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
© 2019 זהר ליבוביץ׳
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-o map-marker facebook-square phone cross