האוטומט הטכני עומד לסוחרים רבים כרועץ. סקירה יומית 13.05.18

השוק שורי או דובי? נשאל הטכנאי

האוטומט הטכני

האוטומט של רבים הוא לעבוד טכני, בעיקר אנשים שמגיעים מהעולם הטכני. הם שמעו אותי פעם אומר שאם המחיר סגר על הגובה, אז ברוב המקרים המחיר אכן צריך להמשיך וע"פ כך הם מוצאים תחזית כזאת או אחרת. אגב האמירה היא נכונה ואני בהחלט עומד מאחוריה אבל פה נכנס האבל, אבל לא תמיד.

ההבנה העקרונית של לא תמיד או רוב הזמן היא ודאי מכרעת ככרטיס כניסה לתוך עולם המסחר. אך אינו מספיק, רק סוחר שיפוטי המבין את המכלול של העקרונות המאפשרים למצב מסוים להמשיך או לא להמשיך יכול לזהות ביתר דיוק את הפעמים של "לא תמיד" ואף לנצלם לטובתו במקרה הטוב או לפחות לא ליפול במלכודת הטקטית שלו.

לא סתם בחרתי לכתוב לכם ככותרת בסקירה השבועית אל תתנו לשער הסגירה לבלבל אתכם. אני  חושב שהסיבה שהשוק לא עשה תנועה יורדת חריפה יותר אתמול, הוא ההודעות הכלכליות שבפתח בעיקר בהתייחס לאינפלציה, עם כי סימני גרעון גדלים כבר הולכים ועולים יחד עם מדיניות המיסוי והריבית הנוכחית של הנשיא שעלולה להפוך משקולת על השוק ככל שתמשך.

למיותר לכתוב שאני לוקח בחשבון כל תסריט שהוא גם הפוך לסימנים כפי שאני מתרגם אותם ושאני פועל תמיד לאור הכנה מקדימה ואישור השוק. שהשוק הולך מאשר את הדברים ולא הרצון שלי לראות ולכופה את דעתי.

כך כדגומא אישית מאתמול. בעסקה שהתחלתי כפי שהעליתי לכם בזמן אמת בפייסבלנד על סימבול AZO (ובקבוצת הבוגרים שלי סוחרים ללמען סוחרים), עסקה על תבנית בסיסית ופשוטה שהתחברה לי עם הסיפור הכולל בשוק ואף הגיע ליותר מחצי יעד הרווח הראשון אך לא הגיע אליו, לא רק שלא הגיע אליו בסוף  היום הסיבה שבגללה נכנסתי לא המשיכה להתקיים. כך שבחרתי לסגור את העסקה בהפסד של קצת פחות מחצי יחידת סיכון ולא להמשיך בכח לרצות לראות משהו.

לגבי האם אחזור אליה שוב ככל שהסימנים יתחדשו? אני לרוב מתלבט ומתחבט בעניין, התשובה הכנה שלי אם אני מרגיש שאני בדבר "רודף" אחרי משהו אז אני מעדיף כלל ללא להביט בעסקה שוב, כי אז האגו מנהל אותי ברמה כזאת או אחרת. אבל אם אני מרגיש מאוזן ומחובר אז אין בעיה שברגע שאקבל אישור על הדברים אכנס שוב - אחליט היום תוך כדי.

היום שעה לפני הפתיחה כבר נקבל רמזים לגבי מצב השוק הנוכחי, אז נוכל להחליט ולהצטרף בהתאם.

אתם תפגשו הרבה יועצים בחיים שינסו לספר לכם כיצד להכפיל את הכסף, חלקם אפילו בהגיון הפשוט שלו תתחברו אליו, כך למשל יועץ בשם קים הנמצא בנחר גם אמר לאנשים "הדרך הבטוחה להכפיל את הכסף שלך, הוא לקחת שטר לקפל אותו פעם אחת ולהחזיר לכיס", נשבע לכם שיש כאלה שחושבים שיש להם כעת כפול, לנו יש דרכים אחרות למקסם.

יום מסחר מבורך מתוק ומזהיר לכל משפחת זהרטרייד  והיקרים לו.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

יכול לעניין אותך גם...

צרו קשר

1599-5000-20
zohar@zohartrade.com
לחי 31 בני ברק
Digital Workshop
Powered by: Simply
envelope-omap-markerfacebook-squarephonecross
Share This